Antique Oak | Podłoga drewniana na Twoje życzenie

Zwierzęta a drewniana podłoga w domu – czy można je pogodzić?

Podłogi drewniane / 17 listopada 2018

Posiadanie drewnianej podłogi często utożsamia się z wieloma wyrzeczeniami – brakiem ogrzewania podłogowego, niełatwą pielęgnacją i dużym wyzwaniem, jeśli posiadamy zwierzaki. Na szczęście nie jest to do końca prawdą. O ile wątpliwości na temat ogrzewania podłogowego i pielęgnacji drewnianych podłóg rozwiewamy w innych artykułach, tak przyszła pora na to, by rozstrzygnąć dylemat: drewniana podłoga w domu, czy zwierzęta.

Jaką podłogę wybrać, gdy posiadamy zwierzęta?

Wybierając podłogę dla psa czy kota, warto wziąć pod uwagę właściwości desek oraz ich wytrzymałość. Najlepiej sprawdzi się solidne, trwałe drewno – na przykład dąb lub jesion. W dodatku im bardziej nierówna powierzchnia, tym lepiej. Dlatego też wielbiciele postarzanych podłóg olejowoskowanych mogą spać spokojnie, bo ślady zwierzęcych pazurów nie będą widoczne. Wręcz przeciwnie – mogą dodać deskom uroku.

Olejowosk jest bardzo naturalnym środkiem zabezpieczającym, który wpływa na trwałość desek podłogowych. Takie podłogi są bardziej odporne na zmiany warunków w pomieszczeniu, przy czym nie absorbują kurzu i nie alergizują. Są także stosunkowo łatwe w utrzymaniu, dlatego są częstym wyborem wśród posiadaczy zwierząt.

Podłoga dla psa i kota – codzienna pielęgnacja

Poza świadomym podjęciem decyzji na temat tego, jaką podłogę wybrać, należy pamiętać o jej pielęgnacji. W towarzystwie zwierzaków drewniana podłoga wymaga nieco więcej uwagi. Utrzymuj ją w czystości, ale sprzątaj z głową, unikając ociekających wodą mopów. Zadbaj także o pazury zwierząt, by zmniejszyć ryzyko pojawienia się po nich śladów na podłodze.

Możesz także rozważyć przykrycie dywanem lub chodnikiem “miejsc strategicznych”. Wprawdzie położenie wykładziny w całym pomieszczeniu nie jest najlepszym (ani pożądanym) rozwiązaniem, ale dodatkowe zabezpieczenie miejsc, w których szczególnie lubią przebywać zwierzęta, może pomóc w utrzymaniu drewnianej podłogi w dobrym stanie.

Zwierzęta a drewniana podłoga w domu – to możliwe!  

Choć posiadanie zwierząt może sprawić nieco więcej kłopotów, wcale nie musi przekreślić marzenia o drewnianej podłodze w domu. Jeśli jesteś posiadaczem czworonoga i zastanawiasz się, jaką podłogę wybrać – sprawdź kolekcję drewnianych podłóg olejowoskowanych Antique Oak. Jako wielbiciele zwierzaków i unikalnych, ręcznie postarzanych powierzchni, jesteśmy w stanie stworzyć idealną podłogę dla psa lub kota.

Comments are closed.