Antique Oak | Podłoga drewniana na Twoje życzenie

Nowoczesne meble drewniane – inspiracje

Podłogi drewniane / 20 maja 2019

Jakie są dziś nowoczesne wnętrza? Przede wszystkim pełne nietypowych połączeń. Coraz częściej możemy w nich znaleźć beton, metal i ponadczasowe drewno, które wprowadza do pomieszczenia dużo ciepła. Mowa tu nie tylko o drewnianych podłogach – zarówno nowoczesne meble drewniane, jak i inne elementy wyposażenia wnętrz, stanowią idealne dopełnienie dla każdego, nowoczesnego mieszkania i domu.

Meble z drewna

Drewno to jeden z najbardziej ponadczasowych i tradycyjnych materiałów wyposażenia wnętrz. Przede wszystkim dlatego, że drewniane elementy dodają pomieszczeniom uroku i ciepła. Mimo to, współczesne trendy (a szczególnie moda na wnętrza minimalistyczne oraz industrialne) skłaniają projektantów i producentów to poszukiwania nowych rozwiązań i nietypowych połączeń.

Meble z drewna - Antique Oak

Stąd też w wielu projektach można dziś dostrzec połączenia drewna z pozornie niepasującymi  do niego elementami – takimi jak kamień, szkło lub metal. Wśród nich coraz bardziej widoczna staje się dominacja metalu. Do niedawna metalowe części pojawiały się we wnętrzach jako ramy łóżek lub balustrady, obecnie jednak wykorzystywane są także w przypadku innych mebli.

Drewno w salonie - Antique Oak

Ławy drewniane

Stoliki kawowe i ławy drewniane są tego doskonałym przykładem. Chociaż często bywają niedoceniane – stanowią one ważną część naszego salonu, czyli miejsca, gdzie spędzamy sporo czasu.  Wybierając drewnianą ławę lub stolik, który będzie stanowił centrum pomieszczenia, warto zdecydować się na niebanalne połączenie drewna z metalem, szczególnie tym „z odzysku”. Takie rozwiązanie  doskonale sprawdzi się w nowoczesnych pomieszczeniach, których właścicielom zależy na efekcie, który szybko nie wyjdzie z mody.

Ławy drewniane - Meble do Antique Oak

Nie tylko podłogi, ale i drewniane meble

Drewniane meble często sprawiają, że wnętrze wydaje się przytulniejsze. By uzyskać bardziej nowoczesny efekt, warto jednak połączyć drewno z elementami, które pozornie do niego nie pasują, jak: kamień, szkło czy metal. Właśnie takie rozwiązania uwielbiamy – dlatego tworzymy je sami.

Odwiedź nasz sklep i zobacz wyjątkowe ławy naszej, jak zwykle ręcznej, produkcji.

Comments are closed.